Krok piąty: jak oddzielić biuro od domu?

jak-dbac-o-porzadek-w-domowym-biurze

Twoje biuro domowe, musi mieć „własną przestrzeń”. Jeśli nie istnieje możliwość aranżacji go, w osobnym pomieszczeniu – to musimy ratować się w inny sposób. Zobacz, jak oddzielić biuro od domu!

Jak oddzielić biuro od domu?

Rozwiązań jest kilka! Po pierwsze możesz zdecydować się na, „dodatkową” ścianę. Ta „mała ścianka” oddzieli biuro, od pozostałej części pokoju. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, na większym metrażu. Na ścianę możesz powiesić tablice korkową i umieszczać na niej, wszystkie „ważne karteczki” albo fotografie „umilające Ci czas w pracy”.

Inne sposoby na oddzielenie biura od domu

Druga propozycja, to parawan. W biurze możesz postawić parawan „na stałe” i w ten sposób podzielić pokój, na część biurową i część „mieszkalną”. Stanowczo odradzamy demontaż parawanu, „po pracy”. Nie zapominajmy o tym, że jest on swojego rodzaju „przedziałką”, pomiędzy Naszym życiem zawodowym a prywatnym. Kolor parawanu powinien odpowiadać wybranej przez Ciebie stylistyce, nie kupuj go, na przypadkowej promocji.
Jeśli mamy ograniczone środki „na inwestycje”, zdecydować się możemy, na powieszenie, zwykłej zasłony! Nie zapominajmy jednak o tym, że nie może ona, „burzyć” całej koncepcji.
Ostatnia porada: Oddziel swoje domowe biuro od reszty mieszkania, zarówno w sposób wizualny, jak i mentalny. Nigdy nie zapominaj o tym, że jesteś w pracy – nie wykonuj obowiązków domowych, jeśli „teraz pracujesz”. Porozmawiaj ze swoimi domownikami, niech pamiętają, że do biura, nie można wchodzić, „tak po prostu”. Po pierwsze należy zapukać, po drugie nie można, „narzucać się swoją osobą”. Mam nadzieję, że wiesz już, jak oddzielić biuro od domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *