Wybieramy styl kuchni – kilka słów na temat poszczególnych styli

wybieramy-styl-kuchni

Style kuchni zwiąże się z Tobą i Twoim mieszkaniem na kilka lat. Dlatego pamiętaj o kilku szczegółach. Po pierwsze musisz wybrać styl, w jakim zostanie urządzona Twoja kuchnia. Uwierz Nam! Jeśli to zrobisz, aranżacja kuchni, przebiegnie – „bez zakłóceń”. W poniższym poradniku opiszemy: styl rustykalny i styl skandynawski – to tylko dwie z możliwych propozycji, ale może właśnie jeden z nich zagości w Twojej kuchni?

Styl rustykalny w kuchni

Kuchnia rustykalna – aranżacja prosta, skromna i naturalna. Materiałem dominującym w aranżacja jest, drewno. Poza tym możemy spotkać się z wikliną – wiklinowe dodatki. Żelazo, cegła, żeliwo – to jeszcze trzy materiały dopuszczalne, w aranżacji kuchni na styl rustykalny. Firanki, zasłonki, obrusy, serwetki – tylko w „starym stylu”. Garnki, patelnie, talerzyki, kubki – wyłącznie „na wolności”. Wybierając kuchnię rustykalną, koniecznie zainteresuj się – przedmiotami „ręcznie robionymi”.

Skandynawski styl kuchni

Kuchnia skandynawska – to idealna propozycja dla tych osób, które chcą połączyć kuchnię z jadalnią. Kuchnia stylizowana na styl skandynawski jest jasna- czyli jest doskonała dla „mniejszych, ciemniejszych” przestrzeni, ale nie tylko, styl skandynawski – doskonale „odnajdzie się” także w większej kuchni ( mając do dyspozycji „więcej metrów”, możemy pokusić się o większy stół, większe blaty i większą lodówkę!). Kuchnia skandynawska ( w przeciwieństwie do kuchni w stylu rustykalnej) „nie lubi” nadmiaru dodatku – wybierajmy tylko te, z których będziemy korzystać ( i to nie „ w bliżej nieokreślonej przyszłości”). Meble najczęściej drewniane, ale bez żadnych „ozdobników”. Skandynawski styl w kuchni charakteryzuje: natura, prostota i funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *